jeanetelife

NASZ WYMARZONY DOM. PODŁOGA.

Wybór podłogi jest jednym z najważniejszych etapów podczas wykańczania domu. To podłoga jako pierwsza rzuca się w oczy i staje się motywem przewodnim całej aranżacji. Pokoje na górze w naszym domu miały tworzyć przytulny klimat, być oazą spokoju i relaksu. Moim zdaniem taki charakter może dodać tylko drewno. Natomiast ma to być drewno nietypowe, o ponadczasowej strukturze i w kolorze, który dopasuje się do naszego jasnego, ciepłego wnętrza. Ponadto musi charakteryzować się trwałością i, co dla nas bardzo ważne, nadawać się do ogrzewania podłogowego.

Nie ukrywam, że znalezienie podłogi, która odpowiadałaby wszystkim naszym potrzebom, nie było łatwe. Bardzo się cieszę, że producenta oferującego takie nowoczesne rozwiązania udało się znaleźć w Polsce. Zobaczyłam profil Jawor-Parkiet na Instagramie i od razu zakochałam się w jodełce klasycznej Dirty Snow! Unikalny kolor i struktura są na 100% zgodne z moją estetyką i wizją nowego domu. Taki efekt uzyskuje się dzięki postarzaniu desek, imitowaniu śladów użytkowania, np. pęknięć i przebarwień. Jawor-Parkiet mają w swojej ofercie całą kolekcję Retro Collection z takimi wykończeniami powierzchni. Dekor Dirty Snow należy do serii podłóg mocno szczotkowanych i cechuje się dynamiczną powierzchnią, żywymi, ciekawymi barwami oraz bardzo wyraźnym postarzeniem.

Ogrzewanie podłogowe

Jawor-Parkiet jest największym polskim producentem podłóg dwuwarstwowych, dedykowanych do montażu na ogrzewaniu podłogowym i pozwalających na wieloletnią eksploatację. Taka konstrukcja minimalizuje ryzyko zmiany wymiarów podłogi pod wpływem wilgotności powietrza. Niemniej jednak zawsze w przypadku podłóg drewnianych warto utrzymywać odpowiednie warunki: temperaturę na 27°C na górnej powierzchni podłogi oraz bezwzględną wilgotność powietrza w granicach 45-60%.

Na trwałość parkietu wpływa również rodzaj ogrzewania. My się zdecydowaliśmy na wodne ogrzewanie podłogowe, gdyż jest to najbardziej ekonomiczne, efektywne i kompatybilne z deską rozwiązanie. Pamiętajcie, że przy wyborze technologii trzeba rozważyć nie tylko koszt montażu, lecz także koszty energii przy eksploatacji.

Montaż ogrzewania podłogowego pod parkietem wiąże się z wieloma czynnikami technicznymi. Jak zawsze przy montażu najważniejszą rolę gra Wykonawca. Z uwagi na problem w znalezieniu dobrej ekipy Jawor-Parkiet zapewnia obsługę przy wyborze wyspecjalizowanej firmy.

Użytkowanie i pielęgnacja

Dostaję od Was bardzo dużo pytań na ten temat. Wypunktowałam najważniejsze rzeczy odnośnie pielęgnacji i użytkowania, które sprawią, że Wasza piękna, ciepła podłoga drewniana posłuży przez długie lata.

  1. Najlepiej nie używajcie dywanów, ponieważ pod nimi wzrasta temperatura.
  2. Stosujcie nawilżaczy powietrza, jeżeli wilgotność jest mniejsza niż 45%.
  3. Unikajcie niektórych gatunków drewna, np. Jatoba.
  4. Pamiętajcie o zabezpieczeniu powierzchni. Produkty Jawor-Parkiet są zabezpieczane fabrycznie lakierem UV lub naturalnym olejowoskiem.
  5. Stosujcie podkładki pod meble oraz miękkie obuwie.
  6. Usuwajcie zabrudzenia i płyny możliwie najszybciej, używając miękkich zmiotek lub lekko zwilżonej ścierki.
  7. Unikajcie nadmiernych obciążeń mechanicznych.
  8. I najważniejsze – myjcie podłogę możliwie najrzadziej, mopem z profesjonalnym środkiem lub samą wodą. W przypadku podłóg olejowoskowanych konieczna jest też okresowa pielęgnacja, by zachować trwałość powłoki.

Jak możecie zauważyć, parkiet jest łatwy i przyjemny w użytkowaniu, a jednak warto znać kilka reguł.

Bardzo się cieszę, że udało się znaleźć wymarzoną podłogę i stworzyć klimat, o którym marzyliśmy! Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.