jeanetelife

Miesiąc świadomości. Różowy październik

Jesień to piękna pora roku, kolorowa, ale też przewrotna (raz słońce, raz deszcz) jak życie. Obok czerwonego, pomarańczowego i złotego koloru w mojej głowie kojarzy się z nią kolor różu. A dokładnie różowej wstążki, która w październiku przypomina o walce z rakiem piersi i nawołuje do badań profilaktycznych.

Kiedy pojść na badanie:

Conajmniej raz w roku, ale warto pamiętać też o samodzielnym badaniu piersi. Nie wiesz jak to zrobić? Wystarczy na YouTube wpisać filmik instruktażowy badania piersi.

Jeżeli coś Was niepokoi to warto udać się na wizytę do lekarza. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że moje piersi są gruczołowe i często w badaniu wyczuwam małe guzki, zgrubienia, które przyprawiają mnie o zawał serca! Całe szczęście do tej pory były to niegroźne zmiany. Natomiast stale muszę być pod kontrolą lekarza, bo każda łagodna zmiana potrafi się przerodzić w raka.

Pamiętajcie, że zgodnie z najnowszymi wytycznymi towarzystw naukowych – Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, USG piersi powinno być wykonane w ciąży i okresie karmienia piersią. Ocena takiego badania jest trudniejsza i czasem mniej miarodajna. Osobiście spotkałam się z niechęcią lekarza do wykonania mi badania w okresie kp. Stwierdził, że lepiej zaczekać do zakończenia laktacji, a prawda jest taka, że czekanie kilka a nawet kilkanaście miesięcy na zakończenie karmienia może być opłakane w skutkach. Polecam na znanym portalu poszukać innego lekarza, który nie będzie bagatelizował tego badania.

Mały challenge!

Może umówimy się jutro rano na kolejne badanie kontrolne? Tak w ramach damskiej solidarności 🙂 Przecież mamy dla kogo żyć!!!!!!! A w życiu nie ma nic ważniejszego i cenniejszego niż zdrowie.

Zegarek –ELIXA FINESSE

Aż 30% ceny każdego sprzedanego
zegarka z różową wstążką
Apart przekaże na działalność
Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi.
Uzyskana kwota wesprze
badania nad rakiem piersi prowadzone
w Ośrodku Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie.

Naszyjnik LOVE – APART

Pierścionek – Elixa

Kolczyki – APART

Body smokingowe – ZARA

Spodnie – H&M

Buty – Zara

Komentarze

  1. Pięknie! Challange accepted! 😀

    Powiedziałabyś z jakiej kolekcji jest ten naszyjnik? Nie mogę go nigdzie znaleźć na stronie apartu 🙁

  2. A te piękne kolczyki skąd są ? Pokazywalas je na story jak jechaliście robić te piękne zdjęcia ?????
    Grzywka na plus !!:) na pewno się z nią polubisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.