jeanetelife

Majówkowa wycieczka do Niemiec – DÜSSELDORF

Długi weekend majowy dobiega końca, a ja przygotowując post, wracam wspomnieniami do naszej wycieczki do Niemiec. Ponad 5 dni spędziliśmy w urokliwym Düsseldorfie. Zahaczając o Berlin i malownicze miasteczko w Holandii, ale o tym w kolejnym poście. Jeżeli miałabym w kilku słowach opisać Düsseldorf, to z całą pewnością byłoby to zielone, przyjazne i zarazem przytulne miasto. Ostatnie słowo mimo, że nijak pasuje do turystycznego slangu, to w tym mieście było to „coś” co sprawiało, że czułam się tam właśnie przytulnie! Po dwóch dniach zwiedzania, nawigacja poszła w odstawkę. Każda uliczka miała w sobie coś charakterystycznego i łatwo zapadała w pamięci. Miałam wrażenie jakby już tam kiedyś była…

The long May weekend has finished but I return to its memory in preparing this post. We spent over 5 days in charming Düsseldorf, taking in both Berlin and a picturesque little town in Holland, but more about that in the next post. If I had to describe Düsseldorf in a few words it would definitely be: green, friendly, and cosy; I had the impression that I had already been there before…

Miasto tętni życiem, a na każdym kroku słyszałam śpiew ptaków. I to na tyle donośny, że potrafił trafić do mojego ucha nawet w samym centrum. Piękne tereny nad brzegiem rzeki Ren, masa parków, ekskluzywne kamienice przypominające londyńską dzielnicę Notting Hill. Tu nie można się nudzić! Pierwszego dnia jako punkt zwiedzania obraliśmy sobie widoczną praktycznie z każdego miejsca w Düsseldorfie wieżę telewizyjna Rhine Tower.

The city was brimming with life and each step I took was accompanied by birdsong. The banks of the river Ren are beautiful, as are the many parks and exclusive residential streets which resemble London’s Notting Hill. You just cannot get bored here! The cultural attraction we chose to visit on our first day was the Rhine Tower, visible from all parts of the city.

Wybór hotelu też był strzałem w 10tkę! Zatrzymaliśmy się w Indigo Hotel. Modny, designerski hotel, który zachwyca ilością dodatków związanych z tematyką fashion. W restauracji jest niesamowita biblioteka z albumami największych domów mody, które można wypożyczyć do pokoju. Album Dior zainspirował mnie do zdjęcia, które zobaczycie poniżej. Stylowy pokój przypadł mi do gustu w 100%! Na biurku do dyspozycji gości były trzy modne czasopisma, w tym niemiecki Vouge! Pierwszy raz mieszkałam w hotelu, który jest tak blisko mody!

The choice of hotel was also a hole in one! We stayed at Indigo Hotel, a modern designer hotel which is famed for its trendy and fashion themed décor. The restaurant contains a library of albums published by the world’s biggest fashion houses which can be taken back to your room. The Dior album inspired the photos you can see below. Style wise the room completely matched my taste! On the desk were three complimentary magazines including German Vogue! It’s the first time I have ever been in such a fashion focused hotel!

Muszę też wspomnieć o śniadaniach, które były przygotowane z największą starannościa i dbałością o szczegóły. Musli podane w podpisanych słoikach, w eleganckich butelkach świeżo wyciskane soki oraz dodatki na kanapki (sery, wędlina, warzywa) podawane na paterach do ciast. Wyglądało to naprawdę super! Indigo Hotel , to miejsce, w którym znalazłam masę inspiracji! Chętnie tam wrócę!

I must also mention the breakfasts, which were prepared with the greatest attention to detail. Muesli served in personalised jars, freshly squeezed juices in elegant bottles, and an array of sandwich fillings (cold meats, cheeses, vegetables) served on platters. It all looked amazing! Indigo Hotel was a truly inspiring place! I will gladly return!

Hotel Indigo Hotel

Leather Jacket Zara

Jeans OneTeaspoon

Sunglasses Christian Dior DIOR SPLIT

W salonie Sunloox Blue City na hasło „jeanetelife” macie -10% zniżki na całą ofertę 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.