jeanetelife

KIEDY BADAŁAŚ SWOJE PIERSI? RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

Każdy z nas na pewno dobrze wie, że od wielu już lat październik jest uznawany za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Różowa wstążka stała się jego symbolem, rozpoznawalnym już na całym świecie. Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów na świecie. Miesiąc październik ma niezwykle szczytne zadanie uświadomienia nam kobietom jak ważna jest profilaktyka i odpowiednia diagnostyka. Wystarczy stosować profilaktykę, aby jak najszybciej zauważyć problem i mieć szansę go leczyć, wcześnie zdiagnozowana choroba jest uleczalna! Kluczową kwestią jest zapamiętanie, że rak piersi jest dziedziczny. Kobiety, które są spokrewnione z osobami chorującymi na ten nowotwór powinny jeszcze rzetelniej przykładać się do samobadania oraz wizyt kontrolnych. Choroba ta dotyka kobiet w każdym wieku, nieistotne czy masz 20, 30, 40, 60 lat, powinnaś regularnie się badać. Samobadanie jest niezwykle proste! Jeśli nie wiesz, jak to zrobić wystarczy obejrzeć filmik instruktażowy, których w Internecie dostępnych jest mnóstwo.

Wiele marek od lat włącza się w akcję nagłośnienia tematu Różowej Wstążki. Jedną z nich jest Apart, który wraz z marką Elixa stworzył wyjątkowy zegarek z motywem różowej wstążki na tarczy. Piękna, niebanalna forma oraz fuksjowa kolorystyka przypadnie do gustu każdej kobiecie. Co ważne 30% ceny każdego sprzedanego zegarka z różową wstążką Apart przekaże na działalność Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi. Ta kwota wesprze badania nad rakiem piersi, które są prowadzone przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Jestem ogromną fanką biżuterii, a już tym bardziej jeśli chodzi o tak szczytne cele! Ten charakterystyczny element nie pozwoli zapomnieć o tej jakże ważnej kwestii badania się.

A Ty kiedy ostatni raz byłaś na USG piersi? Kiedy ostatni raz robiłaś samobadanie? Czy miało to miejsce w ciągu ostatniego roku? Odpowiedz sobie proszę na te pytania, jeśli nie robiłaś tego w przeciągu roku, to namawiam Cię, zadzwoń i umów się na badanie.
Ja wybieram zdrowie, a Ty?

Zegarek – ELIXA FINESE

Kolczyki – APART

Naszyjnik – APART

Sukienka – PHILO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.