jeanetelife

#HOME OFFICE – 5 sposobów na efektywną pracę z domu

W ostatnim trudnym czasie chyba każdy z nas miał okazję przekonać się czym jest home office i jakie problemy możemy spotkać próbując się przełączyć w ten tryb. Jakieś dwa miesiące temu poruszyłam ten temat na Instagramie i spore grono Osób było zdziwione tym, że wymarzona praca w domu jest jednak sporym wyzwaniem. Moja praca polega na tym, że sama sobie muszę tworzyć plan działania, motywować się do pracy i z tym ostatnim jest największy problem, zwłaszcza przy Dziecku! Będąc sama z Sarą nie potrafię włączyć trybu pracy! I tutaj ukłon dla Mam, które są w takiej sytuacji! Sara potrzebuje dużo uwagi i wspólnie spędzonego czasu, ale to chyba dotyczy wszystkich Bobasów 🙂 Postanowiłam podzielić się z Wami moimi sposobami na efektywną pracę w domu, a przy tej okazji włożyłam na siebie sukienkę, piękną biżuterię od Apart i poczułam się naprawdę jak w biurze.

  1. Zacznij od planu! Dla mnie najlepszym miejscem do notowania jest nasz Kalendarz od PinkSketch, ale bardzo często wspieram się banalnymi karteczkami na lodówce. Banalne, ale pomyśl tylko ile razy w ciągu dnia zaglądasz do niej? No właśnie! W zależności od tego czy jesteś rannym ptaszkiem czy sową, pracuj wtedy kiedy jesteś najbardziej wydajna. Dla mnie taką porą dnia jest noc. Kiedy Sara śpi, jest cisza, a ja wreszcie mogę usłyszeć swoje myśli.
  2. Ubierz się! Moja stylizacja jest odrobinkę przesadzona, ale najgorsze co możesz zrobić dla wydajności swojej pracy to chodzenie cały dzień w piżamie. Prysznic, makijaż, śniadanie i stylówka do „pracy” to wszystko ma wpływ na Twoje samopoczucie, motywację i zaanagażowanie. Wcale nie chcę namawiać Cię do noszenia sukienki po domu, ale załóż na siebie coś innego niż piżama, podarte dresy albo koszula Faceta.
  3. Kawa, herabta, woda! Zanim wejdziesz do domowego biura zabierz ze sobą swój ulubiony napój. Coś do zjedzenia, żebyś za chwilę nie szukać powodu do przerwy! Ja tak mam, że jak wyjdę zaa biurka to ciężko mi do niego wrócić, a cenne minuty uciekają!
  4. Ład i porządek! Jestem tym typem ludzi, którzy nie potrafią zacząć pracy, mając w mieszkaniu bałagan! Wtedy wszystko mnie rozprasza. Zadbaj o to, żeby chociaż miejsce, w którym planujesz spędzić czas pracy miał starte kurze , ładnie poukładanie rzeczy. U mnie dochodzi jeszcze odkurzanie, umycie podłóg, ale to już podchodzi pod nerwice natręctw! Zrób wszystko, żeby biurko i pokój było fajne! Fajne, przyjemne, żeby z radością móc tam odmaszerować.
  5. Telefon! Wiem, że nie w każdej pracy można, ale ja mając do wykonania pracę na komputerze zakopuję głęboko telefon! To jest taki rozpraszacz, który potrafi zaburzyć plan działania. Nie jest mi obca sytuacja, że siadając do pracy o 10:00, pomyslałam wejdę na minutkę na Instagram i zobaczę co tam słychać. Trzy godziny później zorientowałam się, że pora zjeść obiad, a ja tak na prawdę nie zaczęłam jeszcze pracy. Mówię Wam, chowajcie telefony!

 

Kolczyki – Apart

Naszyjnik – Apart

Bransoletka – Apart

Zegarek – Elixa

Sukienka – ZARA

Buty – ZARA

 

Komentarze

  1. Żanetko, w związku z tym, ze śledzę Twojego bloga i instagram od dawna. Jesteś moba inspiracja, mam pytanie, która z Twoich torebek polecałabys dla osoby, która chciałaby zacząć przygodę z torebkami z wyższej półki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.